Eszedbe jutott már, hogy egy olyan hétköznapi játékkal, mint a hinta, milyen sokat fejlődhet a gyermeked? Nem? Pedig ez a mindenki által ismert, egyszerű játékszer alapvető fontosságú az egyensúlyérzék, az ülés, a táplálkozás, de még a későbbi tanulás szempontjából is. Cikkünkben elolvashatod, mik a hintázás előnyei.
3+1 pozitív hatás hogy tudd, a hinta, palinta több, mint egy kis móka! Maga a játékos fejlesztés.
A ringatózás nyugtató hatással bír
Sokszor bebizonyosodott már, hogy a ringó, hintázó mozgás segít megnyugodni a gyerekeknek, de már a legkisebbeknek, az újszülötteknek is. A hintázást azonban nem kellett külön feltalálni, mint más játékokat, hiszen a magzat már az anyaméhben is megtapasztalja a hasonló, ringató érzést. A kinti világban ez a ritmikus mozgás segít neki a szorongások, feszültségek leküzdésében, hiszen az anyukája pocakjában töltött biztonságos hónapokra emlékezteti.
Érdekes, hogy ez a nyugtató hatás felnőtt korra sem múlik el, ezért szeret az ember minden életkorában függőágyban, hintaágyban lazítani egy dolgos nap végén. Vagy esetleg hintaszékben olvasgatni egy végigrobotolt élet után, nyugdíjasként.
Segít az egyensúlyozásban, fejleszti a finommotorikát és ülni tanít
A babák számára különösen fontos a hintáztatás. Természetesen nem arra gondolok, hogy néhány hetesen már ültessük játszótéri hintába a gyereket, ráerőszakolva egy számára nem kényelmes testhelyzetet. A gyógytornászok azonban gyakran felhívják a figyelmet arra, hogy az ülni tanuló babának nagyon sokat segíthetünk, ha napi 5-7 percre beültetjük a hintába, természetesen felügyelettel.
Az ülés kialakulásához az agyi egyensúlyközpont fejlettsége szükséges. Ez a fejlődés a születéstől kezdve tart, apró, mindennapi dolgokkal járulunk hozzá. Csak hogy néhány példát említsek, ilyen a karban vagy bölcsőben ringatás, a kendős vagy a csatos hordozás, vagy amikor Adamo hintába helyezzük a babánkat.
A hintázás előnyei között tehát mindenképp fontos megemlíteni, hogy a teljes test koordinációját igényli, ezért erősíti az izmokat. Ezen felül fejleszti a finommotorikát is.
Meglepő a hintázás előnyei között említeni, hogy felkészít a hozzátáplálásra is

Az 5-6 hónapos babát már a számára kifejlesztett játszótéri hintába is beültethetjük néhány percre, ha tetszik neki. Ez a napi kb. 5 perces móka segít kialakítani az önálló ülés elsajátításához szükséges egyensúlyérzéket. Ezen felül stimulálja az agyi egyensúlyközpontot, motiválja a babát, hogy kialakuljon a tartása. Ez pedig elengedhetetlen feltétele a hozzátáplálás megkezdésének, hiszen az étkezés idejére az etetőszékben is meg kell tudnia tartani magát a babának.
Ugye, milyen sok területre van kihatása egy ilyen puszta szórakozásnak tűnő játéknak? De a sornak még nincs vége.
Hatás a tanulási képességekre
Kutatások igazolják, hogy akik csecsemőként és kisgyerekként sokat hintáznak, hamarabb tanulnak meg írni és olvasni. Írásnál és rajzolásnál könnyebben tartják a sort, ritkábban cserélik fel a hasonló betűket, pl. a b-t a d-vel.
A hintázás előnyei közé sorolható tehát az, hogy erősíti a két agyfélteke közti kapcsolatot, serkenti a gondolkodási és koncentrációs képességet.
Ugye milyen meggyőzőek a hintázás előnyei?
Szerezz be egyet a kertbe vagy a teraszra, egyet pedig a lakásba! És legyen egy a nagyszülőknél is.
ITT azonnal ki is választhatod a megfelelőt és meg is rendelheted webshopunkból!